Bezpieczne wakacje przedszkolaka – przydatne rady .

Uczenie dzieci zachowania bezpieczeństwa w różnych okolicznościach jest niezmiernie ważne. A podczas wakacji, kiedy mają miejsce beztroskie zabawy dzieci w różnych miejscach wypoczynku musimy zwracać na to szczególną uwagę.  W przedszkolu zasady dotyczące zasad bezpieczeństwa  mają kluczową rolę. Uczy się tego dzieci  przez cały rok i nieustannie utrwala. Oto kilka niezbędnych rad dla Rodziców:

1. Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje. Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, niebezpiecznych miejsc, dzieciom należy  zapewnić maksimum opieki i zainteresowania, a także jak najczęściej samemu uczestniczyć w pozytywnym wypełnieniu ich czasu wolnego.

2. Należy ustalać i sprawdzać miejsca  zabawy czy wypoczynku (przede wszystkim czy są bezpieczne), a także uczyć dzieci ostrożności przy zabawie w pobliżu wody, placu budowy, ruchliwych ulic, lasu, itp. niebezpiecznych miejsc.

3. Warto wiedzieć, z kim i gdzie nasza pociecha idzie, bawi się i kiedy wróci.

4. Każde dziecko powinno znać zasady poruszania się po drodze pieszo czy rowerem, szczególnie jeśli jest w wieku pozwalającym na samodzielne się po niej poruszanie.

5. Każde dziecko powinno też znać ogólne zasady bezpieczeństwa dotyczące samodzielnego pobytu w domu i jego otoczeniu  (gdyby zaistniała taka sytuacja), a także w kontakcie z obcym, czy też z psem –  Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

6. Zawsze dbajcie o środowisko naturalne – nie niszczcie i nie zaśmiecajcie otoczenia, w którym przebywacie.

7. Kiedy poczujemy się zagrożeni, nie wahajmy się zwrócić o pomoc.

WSZYSTKIM NASZYM PRZEDSZKOLAKOM ŻYCZYMY UDANYCH WAKACJI I ODPOCZYNKU.  DZIECIOM, KTÓRE UKOŃCZYŁY W TYM ROKU ZERÓWKĘ SAMYCH SUKCESÓW W SZKOLE, A RODZICOM, KTÓRZY CZYNNIE ANGAŻOWALI SIĘ W ŻYCIE PRZEDSZKOLA SKŁADAMY PODZIĘKOWANIE ZA WSPÓŁPRACĘ  !