Uroczystość ,,100- lecie odzyskania Niepodległości”

14 listopada dzieci z grupy Maków  przygotowały dla całego przedszkola uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Z tej okazji dzieci ubrały się odświętnie. Przystrojone w biało- czerwone symbole narodowe zaprezentowały patriotyczny program artystyczny. Czcząc pamięć tamtych historycznych dni, wszyscy zaśpiewali Hymn Polski. Dzieci przedstawiły za pomocą wierszy i pieśni patriotycznych, trud i poświęcenie żołnierzy polskich na rzecz wolności dla wszystkich Polaków. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi- całym personelem przedszkola oraz wszystkimi dziećmi obejrzały program artystyczny, który przybliżył rówieśnikom i młodszym przedszkolakom historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych „Małych Polaków”. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach dzieci uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.