Dzień Marchewki 2018

„Rudą marcheweczkę lubią wszystkie dzieci,
A gdy ją wyciśniesz zdrowy soczek leci…”

Marchewka to bardzo pyszne warzywo. Jest wyrazista w smaku i kolorze, należy do kanonu najpopularniejszych polskich warzyw. Chętnie sięgają po nią dorośli jak i dzieci.  W marchewce znajdziemy szereg witamin i mikroelementów, a sok z tego warzywa to pyszny sposób na jedną z 5 zalecanych porcji warzyw i owoców dziennie. Nic więc dziwnego, że doczekała się własnego święta, dlatego w naszym przedszkolu co roku obchodzimy Dzień Marchewki. My, przedszkolaki postanowiliśmy uhonorować to warzywo i tego dnia, każda grupa świętowała na swój sposób.

Dzień Marchewki był okazją, aby w grupach porozmawiać na temat zdrowego odżywiania. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego ważne jest jedzenie owoców i warzyw.
Na przykładzie marchewki dzieci dowiedziały się, że warzywa mają witaminy, które pozwalają zachować nam zdrowie i dobre samopoczucie. W marchwi jest wiele beta – karotenu, pozwalającego długo cieszyć się dobrym wzrokiem. Dlatego też powinno się ją jeść – zwłaszcza surową. W grupie Misiów wykonaliśmy więc samodzielnie sok marchewkowy, którego również w tym dniu nie mogło zabraknąć.

W tym wyjątkowym dniu ogłoszony został konkurs na najbardziej ciekawy strój/ przebranie. W każdej grupie zostały wyłonione po troje dzieci, które otrzymały nagrody za wyjątkowo dopracowane stylizacje. Gratulujemy ! Na zakończenie zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną związaną z obchodzonym dniem.