Narodowy Spis Powszechny 2021

Od 1 kwietnia do 30 września potrwa spis powszechny. Odpowiadamy w nim między innymi na pytania na temat wykształcenia, sytuacji mieszkaniowej i narodowości. Jego podstawową formą jest samodzielny spis (samospis) poprzez dedykowaną stronę internetową https://spis.gov.pl/.

Osoby, które nie mają dostępu do internetu, mogą dokonać samospisu korzystając z komputera znajdującego się w jastrzębskim Urzędzie Miasta. W tym celu należy skontaktować się z Koordynatorem Gminnego Biura Spisowego pod numerem telefonu 32 47 85 243. Są to jednak udogodnienia stworzone wyłącznie z myślą o osobach, które będą spisywać się samodzielnie.

Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę 4 maja. Będą przeprowadzać rozmowy z osobami, które nie są w stanie dokonać samospisu. Ze względu na pandemię nie zapukają do naszych drzwi. Wywiady będą przeprowadzać telefonicznie.

Osoby, które chcą spisać się już teraz, a nie mają możliwości dokonania samospisu, mogą dzwonić na infolinię 22 279 99 99. Z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie są wstrzymane do odwołania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.