„Wielkanoc tuż, tuż!” 10.04.

Witajcie dzieciaki!

Mamy piękny poranek. Święta Wielkanocne tuż…tuż…a dekorowanie domu przed świętami to jedna z przyjemniejszych rzeczy.

Kto pamięta jaki dzień tygodnia dzisiaj mamy…?

Oczywiście, że piątek, a jeszcze jaki piątek? WIELKI PIĄTEK!!!

Święto Wielkiej Nocy zbliża się już WIELKIMI KROKAMI.

Przygotowania do świąt w Waszych domach pewnie idą pełną parą, więc zapraszamy Was dziś na krótkie, lekkie i przyjemne zajęcia, ale prosimy wykorzystać ten czas na zadanie specjalne, czyli POMOC RODZICOM w przygotowaniach – sprzątaniu i ostatnich porządkach, przygotowaniu pokarmów i słodkości.

Skoro zbliżają się święta, czas, by także pomyśleć o życzeniach dla najbliższych. Proponujemy Wam wykonanie kartki świątecznej, którą możecie podarować rodzicom. Ale niech to będzie niespodzianka!

1. „Kolorowa pisanka”

Na rozgrzewkę spróbujmy dzisiaj zrobić bardzo dużą pisankę. Pisankę robimy na podłodze z zabawek np. klocków, lalek, dinozaurów, samochodów, ubrań, itd.. (wszystko co Wam wpadnie do głowy ) Poniżej kilka przykładowych obrazków.

2. „Sprawne paluszki”

Spróbujcie samodzielnie narysować pisankę, ozdobić ją wzorkami według własnego pomysłu, a później wyciąć po narysowanych szlaczkach.

3. „Kolorowe Pisanki”

Spróbujcie narysować wszystkie pisanki o których jest mowa w wierszyku. Z prawej strony pisanki napiszcie jej numerek z wierszyka. Przykład poniżej.

„Pisanki”

Dzieci obsiadły stół i malują pisanki:

Pierwsza ma kreski

Druga – kółka zielone

Trzecia – drobne kwiaty

Czwarta – dużo kropek

Piąta – gwiazdki świecące

Szósta – znów zygzaki

Siódma – barwne kwiaty jak astry lub maki

Ósma – wąskie szlaczki z zieloniutkich listków

Dziewiąta – ma już prawie wszystko:

I kropki i zygzaki i paseczków wiele

I czerwień i złoto i błękit i zieleń

I dziesiąta – największa – piękna, przystrojona w kolory tęczy

4. „Wielkanocna gimnastyka”. Zakręć kołem i wykonaj ćwiczenie 😊

5. Na zakończenie proponujemy masażyk „Jajko” – masażyk w oparciu o zmodyfikowany wiersz M. Bogdanowicz.Rodzic siedzi za dzieckiem; następnie na odwrót – rysowanie wzorów na plecach.

Świetnie się spisaliście! Podarujcie kartki świąteczne swoim bliskim.

Radujcie się wspólnym czasem! Bądźcie dzielni, bardzo grzeczni i zdrowi.

Teraz czas świąt – odpoczywajcie i spotkamy się po światach.

Na koniec chcemy złożyć Wam życzenia ….

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością.

Radosnego nastroju w gronie rodziny oraz „Wesołego Alleluja”!