“MUZYCZNE ZABAWY Z ZAJĄCZKIEM” (09.04.)

Dzień dobry wszystkim 🙂

Witamy w kolejny czwartek. Dzisiaj zachęcam Was do zabaw przy muzyce oraz do wykonania pracy plastycznej. Do dzieła!

Zacznijmy dzień od rozgrzewki- starajcie się wykonywać czynności wymienione w piosence.

Czy rozruszaliście się troszeczkę?

Czy pamiętacie jakie wykonywaliście czynności ? Czy to przypomniało wam zabawy w przedszkolu? Mamy nadzieję, że się Wam podobało.

A teraz uszykujcie sobie: 2 kubeczki, 2 łyżki plastikowe lub zwykłe, pisaki, papier, nożyczki oraz zwykły klej w sztyfcie, ewentualnie oczka i wstążeczka. Wykonajcie zajączki podobne do tych jak na zdjęciu poniżej.

Teraz zapraszam do wspólnej zabawy przy piosence „Zając malowany”

Piosenka do pobrania znajduje się poniżej

Zajączek i jajko to symbole Świąt Wielkanocnych, zaśpiewajcie piosenkę o świętach:

Skacze drogą zając, skacze pomalutku.
Przykucnął za płotem, hop i już w ogródku.
Kic, kic, kic cichutko, skrada się do domu.
Każdemu zostawia prezent po kryjomu.

REF. : Święta Wielkanocne z jajkiem i zającem,
Słoneczne, pachnące Święta Wielkanocne.

Idą chłopcy drogą, idą pomalutku.
Przykucnęli cicho, hop i już w ogródku.
Naraz śmiech i wrzawa, śmigus – dyngus krzyczą
i dziewczynki łapią i wodą je chlapią.

Czas na pracę plastyczną- zróbcie, jeśli chcecie ZAJĄCZKA Z NIESPODZIANKĄ

Potrzebne materiały:

• pisanka
  • szary papier techniczny
  • farby
  • pędzel
  • papier kolorowy
  • klej
  • nożyczki
  • pisak
  • rolka po papierze toaletowym

Z pomocą rodzica lub samemu narysujcie a potem wytnijcie sylwetkę wielkanocnego zająca z szarego papieru technicznego. Kolejną czynnością będzie przecięcie na pół rolki po papierze toaletowym i oklejenie jej papierem kolorowym. Następnie przyklejcie dzieci przeciętą rolkę do figurki zająca, po czym doczepcie do niej nos z wąsami i różowe uszy zwierzęcia. Ostatnia czynność będzie polegała na narysowaniu oczu oraz buzi zająca.

Do pojemniczka, który trzyma zajączek możecie włożyć zrobione przez was pisanki lub (tu uśmiech do rodziców ) wasi rodzice mogą włożyć Kinder Niespodziankę 😉

Dziękujemy drodzy rodzice i kochane przedszkolaki za skorzystanie z naszych propozycji na zabawy i naukę.

Do zobaczenia jutro!

Oczywiście, jeśli macie ochotę pochwalcie się waszymi wytworami pracy

e-mail: pp15nauczaniezdalne@gmail.com