,,Wiejska zagroda” 31.03.

Dzień dobry! Dziękujemy, że tak chętnie wykonujecie z nami zadania.

Na początku proponujemy wykonać poniższe ćwiczenia gimnastyczne z plakatu pt. „Ćwiczenia na każdy dzień” – dziś wykonujemy ćwiczenia wtorkowe.

10 minut ćwiczeń każdego ranka pozwoli dobrze rozpocząć dzień, a powtarzanie ich 2-3 razy dziennie pozwoli na zrzucenie nagromadzonej energii i szlifowanie techniki.

Plakat pochodzi z najnowszego wydania BLIŻEJ PRZEDSZKOLA z materiałami na MAJ

Zapraszamy Was teraz do zobaczenia prezentacji. Poproście rodziców, żeby przeczytali Wam treść opowiadania do prezentacji, a następnie spróbujcie wykonać „Zadania dla Przedszkolaka”.

Powodzenia!:)

Jeżeli udało Wam się wykonać „Zadania dla Przedszkolaka” to z proponowaną kartą pracy poradzicie sobie bez problemu.

Na koniec zapraszam do wykonania pracy plastycznej metodą origami pt. „Kogut”.

Potrzebne materiały:

– jedno koło duże (u nas pomarańczowe),

– 6 średnich (2 żółte, 2 czerwone, 1 brązowe i 1 pomarańczowe),

– 6 kółek małych czerwonych

– 1 malutkie czarne

Wykonanie:

1. Największe koło zginamy na pół – przyklejamy jako korpus.

2. Z takiego samego koloru robimy głowę (uwaga, na początek smarujemy klejem tylko środek koła)

3. Czerwone kółeczka zginamy na pół – podklejamy „pod głowę” jako grzebień, ‚korale’, i dziób.

Teraz możemy posmarować też klejem całą głowę.

4. Pozostałe złożone koła stworzą skrzydła i ogon.

5. Z czarnego powstanie oczko.

Na koniec można dorysować płotek.

I kogut gotowy😊

Jeśli chcecie pochwalić się jak pracujecie napiszcie do nas e-mail: pp15nauczaniezdalne@gmail.com