,,Na wiejskim podwórku” 30.03.

Dzień dobry.

Na początku proponujemy wykonać poniższe ćwiczenia gimnastyczne z plakatu pt. „Ćwiczenia na każdy dzień” – dziś wykonujemy ćwiczenia poniedziałkowe.

W tym trudnym czasie szczególnie zachęcamy do podejmowania aktywności fizycznej każdego dnia.
Wszystkie zaproponowane ćwiczenia można wykonać w domu.

🕘 10 minut ćwiczeń każdego ranka pozwoli dobrze rozpocząć dzień, a powtarzanie ich 2-3 razy dziennie pozwoli na zrzucenie nagromadzonej energii i szlifowanie techniki.

Kilka ważnych zasad:
1. Ćwiczenia należy dostosować do warunków panujących w domu i wieku dziecka.
2. Należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej ilość miejsca dla każdej osoby.
3. Gimnastyka powinna sprawiać przyjemność. Nie należy koncentrować się na tym, że dziecku coś nie wychodzi – na szkolenie techniki przyjdzie jeszcze czas.
4. Każde ćwiczenie należy powtórzyć kilka razy.
5. W przypadku tych ćwiczeń, w których angażowana jest jedna strona, ruchy powinny być wykonywane na zmianę, angażując raz prawą, raz lewą stronę ciała.

👉 Plakat pochodzi z najnowszego wydania BLIŻEJ PRZEDSZKOLA z materiałami na MAJ

Po gimnastyce zachęcamy teraz do wysłuchania bajki pt. „Kotek Nieśmiałek”

Prosimy teraz byście odpowiedzieli na poniższe pytania:

– Jakie zwierzęta wystąpiły w bajce?

– Jak zachowywał się mały kotek na początku bajki?

– Kogo spotkali mama z kotkiem Nieśmiałkiem nad oczkiem wodnym?

– Jak nazywało się drzewo, na którym bawili się nowi przyjaciele?

– Gdzie mieszkali zwierzęta występujące w bajce?

Czy udało wam się odpowiedzieć na wszystkie pytania? Jeśli TAK to brawa dla was, jeśli NIE to poproście o pomoc rodzica lub wysłuchajcie bajki ponownie.

W poniższej karcie pracy pokoloruj nazwy zwierząt wg kolorów

Na koniec proponujemy jeszcze gimnastykę korekcyjną , którą można wykonać w domu- pamiętajcie, by przygotować odpowiednio dużo miejsca do wykonania ćwiczeń. Powodzenia!

Dla chętnych starszaków proponujemy darmowe materiały do wydrukowania dla dzieci 6 i 5 letnich z Wydawnictwa “Podręcznikarnia” (poniższy link należy skopiować, następnie wkleić w pasek adresu a następnie otworzyć plik pdf.).

Jeśli chcecie pochwalić się jak pracujecie napiszcie do nas e-mail: pp15nauczaniezdalne@gmail.com

2 thoughts on “,,Na wiejskim podwórku” 30.03.