Kolorowo i tęczowo 26.03.

Witamy was w czwartkowy poranek!!!!

Mimo, że na dworze nadal  przymrozki i zimne wietrzysko szaleje, my uparcie mówić, śpiewać i rysować będziemy o ciepłej wiośnie, o promieniach słońca, kwitnących kwiatach i śpiewających ptakach.

Na początku jednak proponujemy poćwiczyć. Klikamy na link poniżej i wykonujemy ćwiczenia 🙂 Do dzieła!

Dzisiaj proponujemy Wam przenieść się do świata, gdzie wiosna tęczą maluje wszystko dookoła, gdzie słońce ogrzewa nasze twarze , a owady brzęczą do ucha wesołe piosenki.

Na początek „Tęczowy masażyk” dla rozluźnienia i wyciszenia z Muzylkowych Inspiracji. Zapraszamy dzieci i rodziców do zabawy z kolorami tęczy.

Super wierszyk, masażyk oraz praca plastyczna.
Proszę wykonać podobną kolorową pracę i spróbować nauczyć się wierszyka, jak na filmiku.

OTO TREŚĆ WIERSZYKA:

CZERWONE SERDUSZKO DZIŚ CI PODARUJĘ
I POMARAŃCZE DLA ZDROWIA SZYBKO NAMALUJĘ.
CIEPLUTKIE, ŻÓŁTE SŁOŃCE I ŹDŹBŁA ZIELONEJ TRAWY.
NIEBIESKI DESZCZYK CO WOŁA DO WESOŁEJ ZABAWY.
I FIOLETOWY WIATR CO PĘDZI GDZIEŚ PO POLACH,
RÓŻOWE KWIATKI CO DZWONIĄ W LASACH I W OGRODACH.
A WSZYSTKO TO DAM TOBIE Z SERCA CAŁEGO,
Z ŻYCZENIAMI OD TĘCZY – WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!

Życzymy udanej zabawy!

www.muzylekmoni.pl

Jak się czujecie ? Gotowi do dalszej zabawy ?

Posłuchajcie więc radosnej piosenki o tęczowym świecie Pani Wiosny, przyjrzyjcie się uważnie obrazkom podczas piosenki.

“Znów przyszła Wiosna” sł.Monika Kluza muz. Mateusz Kluza ilust. Anna Siek [Official Video]

I. Co się dzieje, świat się śmieje, wstało ciepłe słońce.

Na polanie,  w ciemnym lesie, słychać jakiś koncert.

Wszędzie wkoło jest wesoło, miś i wilk śpiewają,

Bo z daleka przybył gość, wszyscy go witają

Ref. Znów przyszła wiosna i skacze po drzewach,

Rozwija kwiaty i budzi nas.

To mała wiosna z ptakami dziś śpiewa,

Tęczą maluje świat.

II. Po cichutku, po kryjomu, przyszła do nas wiosna.

Na paluszkach niczym wróżka, piękna i radosna,

Zaprosiła do zabawy dzieci małe, duże,

Biegną wszystkie na polanę, aby śpiewać w chórze.

Ref. Znów przyszła wiosna……..

Teraz kiedy już poznałyście piosenkę możecie się podczas jej słuchania pobawić z rodzeństwem lub rodzicami.

Możecie do zabawy  wykorzystać prosty rekwizyt „tęczowe pędzle” :  2 rolki po papierze toaletowym oklejcie papierem kolorowym i przyklejcie kolorowe paski papieru lub bibuły.

Podczas  trwania zwrotki piosenki „malujecie” tęczę waszymi „pędzlami” (lub po prostu rękami) machając od  lewej strony ku prawej i z powrotem,

od góry do dołu pionowo machając na przemian „pędzlami” i obracając się wokół własnej osi w jedną,  a potem w drugą stronę.

Podczas  refrenu tańczycie z mamą, tatą lub rodzeństwem trzymając się za ręce. Możecie zaszaleć wg własnego pomysłu.

Czy zrobiło się radośniej, weselej i bardziej tęczowo ??? Mamy nadzieję, że tak…..ale to jeszcze nie koniec.

Niech ta piosenka będzie inspirację do powstania pracy plastycznej .

Chciałybyśmy zobaczyć tę fantastyczną porę roku na waszych obrazkach ….wiemy, że nie możecie pójść tam,  gdzie wiosna wyczarowała swój świat dla nas , ale od czego jest wyobraźnia?

Zaszalejcie z kolorami, wykorzystajcie wszystko to co macie w domu, a co nadaje się do stworzenia wiosennego dzieła przez małego artystę. Pokażcie nam jak bardzo potraficie nas zaskoczyć swoimi pomysłami i swoją kreatywnością!!!

A kiedy już praca będzie gotowa, możecie ruchowo i tanecznie zawirować w rytm bardzo  energetycznej piosenki Majki Jeżowskiej

Zapraszamy do oficjalnego odsłuchu albumu Majki Jeżowskiej Marzenia się spełniają. Utwory zostały wrzucone w najwyższej jakości dźwięku. Zapraszamy do zasubskrybowania oficjalnego kanału Majki i polubienia jej fanpage. FB Majki Jeżowskiej: https://www.facebook.com/majkajezowska Kanał Majki: https://www.youtube.com/channel/UCy4h… Oficjalna strona Majki Jeżowskiej: http://www.majkajezowska.com.pl/

Zachęcamy również do podzielenie się waszymi pracami wysyłając ich zdjęcia na nasz e-mail: pp15nauczaniezdalne@gmail.com

1 thought on “Kolorowo i tęczowo 26.03.