Święto ziemniaka

W miesiącu październiku grupa Smerfów wraz z Paniami przygotowała dla całego przedszkola Święto Ziemniaka. Powodem do uhonorowania tego warzywa jest jego kulinarna popularność, możliwość przypomnienia tradycji ludowych odbywających się podczas jesiennych zbiorów ziemniaków, a przede wszystkim wywołanie radości ze wspólnej zabawy oraz udziału w konkurencjach, których bohaterem jest…  ziemniak.
Wspólną zabawę rozpoczęliśmy obejrzenia krótkiej bajki o ziemniaku, następnie były zagadki oraz zabawy muzyczne.
Dzieci wykazały się doskonałą wiedzą na temat  potraw wykonywanych z  ziemniaków  ochoczo je wymieniając.
Wiele radości sprawiły dzieciom konkurencje sportowe min. rzucanie do celu  ziemniakiem, spacer z ziemniakiem na łyżce oraz sadzenie i zbieranie ziemniaków.
Zwieńczeniem zajęć było zjedzenie pieczonego ziemniaka przez wszystkich przedszkolaków.