Dzień Kundelka

Grupa ,,Słoneczek”, ,,Smerfów”, ,,Biedronek”, ,,Misiów” i ,,Maków” obchodziły Dzień Kundelka, po raz pierwszy obchodziły Światowy Dzień Kundelka. Pomimo, że jest to święto z rzędu dziwnych i nietypowych, to jest ono wyjątkowo pouczające.  Zwraca uwagę na los najlepszego przyjaciela człowieka, jakim jest niewątpliwie pies. Święto powstało, aby podziękować kundelkom, za ich oddanie i wierność, ale również aby zwrócić uwagę na tę najliczniejszą, a często najgorzej traktowaną grupę psów towarzyszących człowiekowi.  Z tej okazji przedszkolaki przyniosły swoje ulubione maskotki – pieski. książeczki, zdjęcia. Każdy zaprezentował swojego czworonożnego psa. Dzieci wesoło bawiły się przy piosenki o pieskach, żywo uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych. Wysłuchały bajeczek, których bohaterem były pieski.

Przedszkolaki już wiedzą jak należy rozmawiać z psem, jak się przy nim zachowywać, jak go karmić i pielęgnować. A to wszystko dzięki zajęciom z psem Dolarem, który został przeszkolony do dogoterapii.

W czasie spotkania dzieci uczyły się prawidłowych zachowań w kontakcie ze zwierzętami. Poznały zasady postępowania w kontakcie z nieznanym psem, dowiedziały się jak chronić i obronić się w razie ataku. Zajęcia te dały dzieciom wiele radości, były pouczające i  relaksujące. Wspólne, edukacyjne zabawy wywołały mnóstwo emocji,  a kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności.

Podczas obchodów Dnia kundelka została uruchomiona zbiórka pieniążków, które zostaną przeznaczone na zakup smyczy dla psiaków ze schroniska.