Próbny alarm przeciwpożarowy ze strażakami :)

DMUCHAMY NA ZIMNO…

W trosce o poprawę bezpieczeństwa dzieci w zeszłym tygodniu w naszym przedszkolu w dniu  zostały przeprowadzone praktyczne ćwiczenia ewakuacji pracowników i dzieci z budynku przedszkola. Decyzję o zorganizowaniu próbnej ewakuacji podjęła Pani Dyrektor.

Celem akcji było nabywanie przez dzieci umiejętności właściwych zachowań  w sytuacji zagrożenia oraz zapoznanie ich z zasadami bezpiecznej ewakuacji – szybkiej, zorganizowanej i pozbawionej elementów paniki.

W ćwiczeniach wzięły udział wszystkie przedszkolaki i personel obecny w budynku przedszkola. Na umówiony sygnał dźwiękowy i głosowy, zgodnie z procedurą ewakuacji wszyscy opuścili budynek przedszkola wyjściami ewakuacyjnymi w czasie kilku minut. Wszyscy udali się na umówione miejsce zbiórki.

Na kilka minut wszystkie sale przedszkolne, pomieszczenia administracyjne, kuchenne i gospodarcze pozostały puste. Cała akcja przebiegła sprawnie i bez zakłóceń.

Cała akcja przebiegała pod nadzorem Straży Pożarnej.