DZIEŃ KROPKI

13 września grupy Misie i Słoneczka obchodziły

Międzynarodowy Dzień Kropki

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości
i zachęcenie ich do tworzenia, działania.
Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.
 Tego dnia nasze ubrania wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT.
Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, są w koronie króla, a nawet zdobią kapelusz muchomora.
Wspólnie z dziećmi układaliśmy kolorowe obrazki z kółek origami, graliśmy w kropkowe BINGO i tworzyliśmy obrazki – każdy mógł wykazać się swoim talentem :). Każdy uczestnik tego wydarzenia mógł także ożywić swoją kolorową kropkę dzięki aplikacji multimedialnej. Cóż to były za emocje!
BYŁO KOLOROWO I RADOŚNIE